Search

Siaubekų vietos Lietuvoje

Updated: Oct 30, 2020


Kaip kad prigijo Mcdonaldas, taip lengvai, su visais skeletų kostiumais ir skaptuotais išsiviepusiais moliūgais, Lietuvoje puikiai pritapo ir Helouvynas.


Ta proga, šiek tiek mistikos ir siaubų beieškantiems, surašėme siaubo filmų vertas lokacijas, kurias galite aplankyti.


Taigi, let's go.1. Rasų kapinės


Vienos seniausių ir svarbiausių kapinių Vilniuje, puiki vietelė romantikams

susiglaudus praleisti pasimatymą tarp milijono kapinių žvakių.


Daugiau informacijos apie Rasų kapines rasite čia.


Nuotr. autorius: Evaldas Činga


2. Šaltojo karo bunkeris Naujamiestyje


Naujamiestyje esančių loftų teritorije esantį Šaltojo karo laikų bunkerį savo lėšomis nupirko ir atrenovavo kolektyvas Gatvės gyvos". Po sėkmingų bandymų atkurti bunkerio 70-ųjų išvaizdą, čia rasite tai, kas padėdavo žmonėms slepiantis ekstremaliomis sąlygomis išsaugoti sveiką protą.


P.S. esant epidemiologinei situacijai čia galite apsilankyti su audiogidu. Apsilankymas trunka apie 1.5val ir ją praleisite privačiai, tik su savo kompanija.


Turėtų vilioti vilniečius, žinant, kad tokia spooky vietelė yra pačiame miesto centre.

Daugiau informacijos rasite čia.


Nuotr. autorė: Agnė Kertinytė


3. Baimės namai Alytuje


Čia yra... wow. Tikras Alytaus ir siaubo perliukas.


Ekstremaliems siaubo filmo fanams Alytuje atidarytas Hotelis Baimės namai. Apsistoti šiame siaubo viešbutyje galima valandai, ar šiek tiek ilgiau, priklausant nuo pasirinktos programos. Kaip tokiam nedideliam miesteliui, tai labai cool.


Šiek tiek apie viešbučio istoriją:


Tai apleistas HOTELIS, esantis miške. Jis buvo pastatytas 1938-aisiais. Pranešama, kad jame apsilankę žmonės ilgainiui dingsta ir atsiradę nieko neprisimena. Neseniai čia buvo nužudyta sena moteris, žmonės kalba, kad ją nužudė HOTELIO liokajus, ją supjaustęs sudėjo į savo lagaminą. Kaimo gyventojai kalba, jog liokajus dingo tą pačią dieną, kaip ir sena moteris buvo nužudyta. Žmonės, kurie čia buvo apsistoję, pasakoja, jog po visko, kas nutiko, pradėjo matyti keistus dalykus, tokius, kaip baldų skraidymas ir t.t, bet dažniausiai skundžiasi moterimi, kurią jie mato tik naktį, žmonės ją praminė MIRTIES MOTINA. Siaubo pabėgimo kambarys 2200kv., ar išdrįsi apsilankyti?


Daugiau informacijos rasite čia.


Nuotr. šaltinis: Hotelis Baimės namai


4. Kopūstėlių raketų bazė


1959 metais, Sovietų Sąjunga pradėjo gaminti branduolinius ginklus, o vienas iš jų -

P-12 kompleksas, kuriame pagrindinė raketa 8K63 buvo 21.1m ilgio, 1.65m skersmens, galinti nešti 1.6 tonos termobranduolinę galvutę net 2200km atstumu. Nesakykit, kad nešiurpu.


Viena iš šios saugyklos vietų - netoli Ukmergės esanti Kopūstėlių raketų bazė.


Atomiškai gerą vietą rasite čia.


Nuotr. autorė: Eglė Sidaravičiūtė-Jozonė


5. Bardo galerija Kernavėje


Pasaulis anapus, dvasios, įstrigusios tarp gyvenimo ir mirties - visa tai yra įkūnijama unikalioje siaubo tematikos galerijoje Bardo, Kernavėje.
Bardo įkūręs tatuiruočių meistras buvo įkvėptas šamanizmo ir meditacijos praktikų, o šiandien galerijoje eksponuojami ne tik S.V.Mitchello, bet ir H.R.Gigerio darbai, kuris sukūrė pabaisą Oskarui laimėjusiam fantastiniam filmui „Svetimas" (1979). (Aš net nedrįsčiau jo žiūrėti, bet skamba užtikrintai).Daugiau informacijos apie Bardo rasite čia.

Nuotr. šaltinis: Bardo galerija

6. Antakalnio kapinės


Garsiosios Antakalnio kapinės Vilniuje, kuriose ypač mistiškai graži vieta - Rašytojų kalnelis bei karių kapai. Nuotraukoje - Kernagio kapas.


Vėlgi, romantikams.

Nuotr. autorius: Andrius Simonaitis


7. Siaubo namai Vilniuje


Šiaip nežinojom, bet egzistuoja toks dalykas kaip siaubo kultūra ir ją į Vilnių atvežė Edmundas Poliulianas ir Domantas Ivanauskas.


Jų įkurtas Nightmare Hotel yra kur kas daugiau nei pabėgimo kambariai - čia tave pasitiks liokajus, o išeisi tik surinkęs raktus nuo visų kambarių.


Vienas niuansas - juos berenkant tave būtinai užklups kas nors, ko turintiems aukštą kraujospūdį pamatyti nerekomenduojama.


Beje, viešbutyje yra ir užkeiktas veidrodis, savininkai laukia, kol jo užkeikimas pasitvirtins.


Apie siaubeko namus daugiau rasi čia.


Nuotr. autorius: Arnas Strumila


8. Twin Peaks kavinė Black Lodge


O čia - Vilniuje atsidariusi pirmoji, visiškai mistinė Twin Peaks tematika paremta speakeasy kavinė. Šiaip speakeasy terminas apibrėžia 1920 US nelegaliai alkoholį parduodančius klubus, o štai Black Lodge Cafe Speakeasy kavinėje visiškai legaliai galima 50 min sėdėti trise, gerti juodą kavą ir valgyti autentišką vyšnių pyragą.

Konfidencialiausia kavinė ever.

Instrukcijos norintiems išbandyti:

* rezervuoti savo 50 min galite per Black Lodge Speakeasy puslapį

* kavinė randasi Užupy, įeiti per Pronto piceriją

* kaina žmogui - €7 (už tai - kava ir vyšnių pyragas)

* kavinėje tėra 1 staliukas ir 3 foteliai


Daugiau informacijos rasite čia.


Nuotr. autorė: Eglė Sidaravičiūtė-Jozonė


9. Pakruojo dvaro panoptikumas


Panoptikumas arba kitaip - įdomybių, unikumų, keistų gyvūnų kambarys - egzistuoja jau nuo seno daugumos didikų namuose, taip parodant jų kelionių trofėjus, silpnybes ir keistus pomėgius. O būtent Pakruojo dvare esantis panoptikumas egzistuoja nuo aristokratijos laikų, kuomet dvarą valdančios šeimos gydytojas iš ezgotiškų kraštų parsivežė dvigalvį ančiuką.


Vėliau gydytojas pradėjo čia savo anatominius eksperimentus, kurių reliktus galite pamatyti ir jūs.


Daugiau informacijos kaip pakliūti rasite čia.

Nuotr. šaltinis: Pakruojo dvaras


10. Velniai ir raganos Lietuvoje


Negalėjom nepasidalinti žiauriai geru dalyku, kurį sukūrė Keliauk Lietuvoje ir Lietuvos turizmo centrai - helouvyniškų objektų žemėlapį Lietuvoje, su visomis dvasiomis, raganomis, velniais ir tamsaus pasaulio paslaptimis.


Žemėlapio nuoroda čia
Ieškote, kur švęsti Helouvyną? Kokios baisios vietos yra Lietuvoje?

Tikimės, čia rasite atsakymą.


Nežiūrėkite Helouvyno proga siaubekų per teliką -

geriau važiuokite pasigąsdinti gyvai!
816 views0 comments

Recent Posts

See All